Ana içeriğe atla

Blogger navbar kaldırma

   Blogger  kardeşlerime bir faydam dokunsun diye başıma gelenlerin çözümlerinide arasıra blogumda yayın'lıyacam. Bunlardan biride navbar boşluğu, kaldırmak istiyenlerin benim gibi çoğunlukda ama kaldırılan yerin kazananların az olduğunu görüyorum. Navbar' ımızı normal olarak Yerleşim - Navbar - Düzenle'ye girip Kapalı şikkını işaretleyip Kaydet butonuna basıyoruz.

  Navbar'ımız görünmez oldu. Sayfamız her bir kayıt'dan sonra aşağı doğru uzuyorda uzuyor. Bunu kısaltmanın yollarından birisi kayıt sınırını azaltmak, Yerleşim - Blog Kayıtları - Düzenle - Ana sayfadaki kayıt sayısı kutuçuğuna belirlediğimiz sayı, Malumunuz blog sayfaları internet aramalarında arka sıralarda görünürler. Blogger kardeşlerimde sayfama gelene daha çok şeyler gösterim, sayfada tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

  Her zaman bir işlem yapmadan evvel blogumuzun bir yedeğini alıyoruz. Bir de belirtmemde fayda var. Her zaman blogunuzun komple bir yedek dosyası bunun içinde yayınladığınız fotoraflar, yazılar, yazılar ayrı ayrı dosyalar halinde mümkünse o yayında yayınladığınız resimleride içinde barındırsın ki; bloger kapanır yada blogunuz kapanır bunları başka bir sitede veya blog'da yayınlama fırsatı bulursunuz emekleriniz bir kenarda dursun.  

    Navbar kaldırarak boşalmış alanımızı kullanmak için Şablon - HTML'yi Düzenle bölümüne giriyoruz. Karşımıza çıkan alandaki kodlardan <b:skin>---</b:skin> sırasındaki solda bulunan rakamın yanındaki ufak üçgeni bir kere sağ tıkladığımızda içinde bulunan kodlar acılıyor.
  Burada bu kodları yazılan yere geliyoruz. Bu kodlar Basit şablona göre alınmışdır diğer şablonlarda değişiklik gösterebilir ama .content-inner bu kod değişmez aynıdır.

.content-inner {
  padding: $(content.padding) $(content.padding.horizontal);
}

  Burayı bu şekilde değiştiriyoruz. Burda dikkat etmemiz gereken } bu işaretden sonra mutlaka bir sıra boş bırakılmış olması gerekiyor. Her belirtilen işlemler arasında bir sıra boş kalıcakdır. Bunu kodlara bakdığınızda anlıyacak ve göreceksiniz.

.content-inner {
padding: 10px;
margin-top: -30px;
}


      Gelelim anlamlarına padding değeri belirtdiğimiz pixel oranı sayfanı içini dışarı doğru yaklaştırmasını veya uzaklaştırmasını belirtiyor. margin-top sayfamızın dış kenarlarını yukarı veya aşağı doğru götürmemizi sağlıyor. Bunlara ilaveten yapabileceklerimiz,
padding-right: 0px; sağ tarafa yaklaştırma veya uzaklaştırma,
padding-left: 0px; sol tarafa yaklaştırma veya uzaklaştırma,
Terciğimize göre bunları } bu dan evvel koyuyoruz istediğimiz gibi ayarlıyoruz. Eğer yapdığımız işlemlerde bir yanlışlık varsa Şablonu kaydet butonuna basdıktan sonra size hatayı ve yerini gösteren bir yazı çıkacakdır. Yoksa kaydetdikten sonra blog görüntüleyip durumu kontrol ediyoruz ve istediğimiz gibi olana kadar rakamları değiştiriyoruz.


   Şimdi buraya kadar okudum ama anlamadım veya ben hiç bunlara girmeyeyim diyen varsa naçizane önerim. Kendine boş bir deneme blog açıp orda denemesini yapmasını a ben bunları yapabiliyormuşum dedikten sonra kendi bloguna uygulamasını tavsiye ediyorum. Böylelikle deneme blogunda önceden yapdığı değişikleri görür ve uygular ne olup bitdiğini test eder, sonuçları görür. Sizlerinki ufak çabalarla kalmasını dileyerek'den buraya kadar okuduğunuz içinde Teşekkürler.

                                                                                                                     Saygılarımla Ergun Adlim

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Pirates of the Caribbean - Black Pearl

Korsanlar kelimesini duyduğumuz anda aklımıza hemen denizlerde gemileri yağmalayan, batıran ve insanları esir alan adamlar aklımıza gelir. Korsanlar bir milleti ya da ordu' yu  temsil etmezler onlar kendi aralarında bile birbirlerine düşmanlardır. Amaçları ganimetleri ele geçirmek hayatlarını devam etdirmek. İlk korsan hareketleri denizlerde başladığından hep akıllara ilk olarak deniz korsanları gelir. Günümüz de de halen Pasifik ve Hint Okyanusunda korsanlar bulunmak dadır.Osmanlı devleti zamanında Korsan hareketleri şöyle başladı ;
  Oruç Reis’in Ege Denizin' de Rodos Şövalyelerine tutsak düşmesi, kardeşi İlyas' in şehit olması ile birlik de 1510 senesinde Oruç Reis serbest kaldıktan sonra, yaşadığı olayın etkisiyle tüccar yerine korsan olmaya karar verdi. Oruç Reis, Akdeniz kıyılarına akınlar düzenledi ve ganimetler elde etti. Hızır Reis ticareti bırakarak Tunus’un  Cerbe Adası’na gelip ağası (ağabeyi) Oruç Reisle beraber korsanlığa başladı. 1512 senesinde İki kardeş …

Gemileri karadan yürüten "Cengaverler"

Osmanlı tarihini yazan ilk yazar Ahmedi kabul edilmektedir. Türk edebiyatında ilk İskendernâme ve sonundaki “Dâstân-ı Tevârîh-i Mülûk-i Âl-i Osmân” kısmı ile şöhret bulan divan şairi. İkinci olarak  şair ve tarihçi Enveri gelir.


Enveri' ni yazmış olduğu Düsturname-i Enveri de geçen Gazi Umur Bey 1338 yılında Atina körfezi ile İnebahtı körfezi arasında 300 kadar gemilerini karadan yürütüldüğü yazmaktatır. Fatih Sultan Mehmet Düsturname-i Enveri okuduğu düşünülmekte ve Gazi Umur Bey'in yapmış olduğu gemileri karadan yürütme işlemini uygulamıştır.


Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 24 Temmuz 2016 Pazar günü yapılacaktır. Kayıtlar 4 Ocak 2016 günü internet üzerinden başlamıştır.
Boğaziçi 2016 Yüzme Yarışı için yaşı, sağlığı, yüzme kabiliyeti uygun olan herkes aday olabilir. İlk başvuru Boğaziçi internet sitesinden üzerinden 04.Ocak.2016 ile 18.Mart.2016 tarihleri arasında

İstanbul, gerçek bir dünya şehri olarak, herkesin hayatında bir kez ziyaret etmesi gereken bir şehirdir. Doğu ve batı kültürlerinin büyüleyici bir harmanı; eşsiz kimliğiyle canlı ve modern bir şehirdir.

24 Temmuz sabahı, Boğazı’ın ünlü duraklarından Kanlıca’dan başlayarak binlerce yüzücü Avrupa’ya; Kuruçeşme’ye doğru kulaç atacak.  İstanbul kadar hızlı, İstanbul kadar hareketli, İstanbul kadar coşkulu...
28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 24 Temmuz 2016 saat 10:00'da İstanbul Kanlıca'da başlayacaktır.