Ana içeriğe atla

FastStone Photo Resizer

  Resimlerinize imzanızı atmak istemez'misiniz. Tabiki sizin kendi çekdiğiniz resimlere,  blog kardeşlerim resim cekiyorlar bloglarında yayınlıyorlar. Bu resimler internet üzerinden görsellerde cıkıyor. Çekdiğiniz resimler dünyayı dolaşıyor ama ilk çeken siz olduğunuz için resimlerin bir köşesinde bir imzanız bulunsun bunun için sizlere ufak ama becerikli bir resim programını tanıtıcam şimdi aman ben zaten bir köşesine yazıyorum diyenler cıkacakdır, tabiki ama bu programla toplu olarak dosyanın içinde ne kadar resim varsa hepsine birden bir seferde yazabilirsiniz. ilk olarak programımızı açmadan evvel boş bir dosya oluşturuyoruz. Programımızı açıp ok ile işaretli yerden resimlerin olduğu dosyamızı acıyoruz.


Resimlerimiz kutucuğun içine açıldı. Sağ taraf da bulunan butonlardan 'Add All==>' butonunu tıklayıp kutucuğun içine alıyoruz. Bu kutucuğun içinde üstüne yazı yazacağımız resimler bulunacak.

Kutucuğun altında bulunan 'Browse' butonunu tıklayıp, önceden açdığımız boş dosyamızı seçiyoruz. Burası yazı işleminden sonra resimleri kaydedilecek dosyamızın adresi.


  Şimdi gelelim yazımımız tipi, boyutu, rengi, resmin neresine gelecek evet imzamızın şeklini belirlemeye, 'Advanced Options' butonunu tıklıyoruz.


Acılan pencereden sol taraf da bulunan boş kutucuğun içine yazımızı yazıyoruz. 'Font' butonunu tıklayıp acılan pencereden yazımızın boyutunu, tipini, stilini, rengini, belirleyip 'Tamam' butonunu tıklıyoruz. 'Bottom-Right' butonu tıklayıp yazımızın resmin üzerinde nereye gelmesini belirliyoruz. Yazımızı belirledik den sonra sağ alt da bulunan 'OK' butonunu tıklıyoruz.


Gelelim yazma işlemine programın sağ alta 'Convert' tıklayarak, yazma işlemini başlatmış oluyoruz.Acılan pencerede yazma işlemini görüyorsunuz. İşlemimiz bitdiğinde altdaki cubuğumuz %100 gösterdiği vakit 'Done' butonunu tıklıyoruz. Elimizde iki dosya bulunuyor biri yazısız diğeri yazılı olan yazılı olanı kontrol ediyoruz. Bütün blog kardeşlerime başarılar dilerim. Görsel bakımından nice zengin resimlerle bloglarına ve yazıları nice kişilerin faydalanması temenlimle...

                                                                                                           Saygılarımla Ergun Adlim

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Pirates of the Caribbean - Black Pearl

Korsanlar kelimesini duyduğumuz anda aklımıza hemen denizlerde gemileri yağmalayan, batıran ve insanları esir alan adamlar aklımıza gelir. Korsanlar bir milleti ya da ordu' yu  temsil etmezler onlar kendi aralarında bile birbirlerine düşmanlardır. Amaçları ganimetleri ele geçirmek hayatlarını devam etdirmek. İlk korsan hareketleri denizlerde başladığından hep akıllara ilk olarak deniz korsanları gelir. Günümüz de de halen Pasifik ve Hint Okyanusunda korsanlar bulunmak dadır.Osmanlı devleti zamanında Korsan hareketleri şöyle başladı ;
  Oruç Reis’in Ege Denizin' de Rodos Şövalyelerine tutsak düşmesi, kardeşi İlyas' in şehit olması ile birlik de 1510 senesinde Oruç Reis serbest kaldıktan sonra, yaşadığı olayın etkisiyle tüccar yerine korsan olmaya karar verdi. Oruç Reis, Akdeniz kıyılarına akınlar düzenledi ve ganimetler elde etti. Hızır Reis ticareti bırakarak Tunus’un  Cerbe Adası’na gelip ağası (ağabeyi) Oruç Reisle beraber korsanlığa başladı. 1512 senesinde İki kardeş …

Gemileri karadan yürüten "Cengaverler"

Osmanlı tarihini yazan ilk yazar Ahmedi kabul edilmektedir. Türk edebiyatında ilk İskendernâme ve sonundaki “Dâstân-ı Tevârîh-i Mülûk-i Âl-i Osmân” kısmı ile şöhret bulan divan şairi. İkinci olarak  şair ve tarihçi Enveri gelir.


Enveri' ni yazmış olduğu Düsturname-i Enveri de geçen Gazi Umur Bey 1338 yılında Atina körfezi ile İnebahtı körfezi arasında 300 kadar gemilerini karadan yürütüldüğü yazmaktatır. Fatih Sultan Mehmet Düsturname-i Enveri okuduğu düşünülmekte ve Gazi Umur Bey'in yapmış olduğu gemileri karadan yürütme işlemini uygulamıştır.


Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 24 Temmuz 2016 Pazar günü yapılacaktır. Kayıtlar 4 Ocak 2016 günü internet üzerinden başlamıştır.
Boğaziçi 2016 Yüzme Yarışı için yaşı, sağlığı, yüzme kabiliyeti uygun olan herkes aday olabilir. İlk başvuru Boğaziçi internet sitesinden üzerinden 04.Ocak.2016 ile 18.Mart.2016 tarihleri arasında

İstanbul, gerçek bir dünya şehri olarak, herkesin hayatında bir kez ziyaret etmesi gereken bir şehirdir. Doğu ve batı kültürlerinin büyüleyici bir harmanı; eşsiz kimliğiyle canlı ve modern bir şehirdir.

24 Temmuz sabahı, Boğazı’ın ünlü duraklarından Kanlıca’dan başlayarak binlerce yüzücü Avrupa’ya; Kuruçeşme’ye doğru kulaç atacak.  İstanbul kadar hızlı, İstanbul kadar hareketli, İstanbul kadar coşkulu...
28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 24 Temmuz 2016 saat 10:00'da İstanbul Kanlıca'da başlayacaktır.