Ana içeriğe atla

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

 28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 24 Temmuz 2016 Pazar günü yapılacaktır. Kayıtlar 4 Ocak 2016 günü internet üzerinden başlamıştır.
Boğaziçi 2016 Yüzme Yarışı için yaşı, sağlığı, yüzme kabiliyeti uygun olan herkes aday olabilir. İlk başvuru Boğaziçi internet sitesinden üzerinden 04.Ocak.2016 ile 18.Mart.2016 tarihleri arasında

İstanbul, gerçek bir dünya şehri olarak, herkesin hayatında bir kez ziyaret etmesi gereken bir şehirdir. Doğu ve batı kültürlerinin büyüleyici bir harmanı; eşsiz kimliğiyle canlı ve modern bir şehirdir.

24 Temmuz sabahı, Boğazı’ın ünlü duraklarından Kanlıca’dan başlayarak binlerce yüzücü Avrupa’ya; Kuruçeşme’ye doğru kulaç atacak.  İstanbul kadar hızlı, İstanbul kadar hareketli, İstanbul kadar coşkulu...
28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 24 Temmuz 2016 saat 10:00'da İstanbul Kanlıca'da başlayacaktır.
Yarışmaya Katılım
Boğaziçi 2016 Yüzme Yarışı için yaşı, sağlığı, yüzme kabiliyeti uygun olan herkes aday olabilir. İlk başvuru http://bogazici.olimpiyatkomitesi.org.tr adresinden internet üzerinden 04.Ocak.2016 ile 18.Mart.2016 tarihleri arasında yapılır.
Yarışmaya katılmak için öncelikle ana sayfanın üstünde yer alan ‘Üye Ol’ butonunu tıklayarak üye olmanız gerekmektedir.
Ardından ‘Üye Girişi’ yaparak ’Yeni Başvuru’ sekmesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Kayıt ücreti olan 100 TL- kredi kartınızdan çekildiğinde kayıt tamamlanmış sayılır.
Ancak kayıt formunun aslı ve diğer “Gerekli Belgeler” posta yoluyla TMOK’a ulaştığında YÜZÜCÜ ADAY ADAYI olunur.
Gerekli evrakları Olimpiyat Komitesine teslim etmek için son tarih 30.Mart.2016  günü saat 17.00’dir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.


Kaynak: bogaziçi olimpiyat komitesi

 Türkiye milli olimpiyat komitesi tarafından 27.si düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalar arası Yüzme Yarışı 26 Temmuz 2015 pazar günü Kanlıca vapur iskelesinden start verilecek.

Samsung Boğaziçi Kıtalar arası yüzme yarışı
Sporcu Akreditasyon ve danışma masaları 24-25 Temmuz günleri saat 10.00-17.30 arası, 26 Temmuz saat 07.00-08.30 saatleri arasında Kuruçeşme cemil topuzlu parkında sporcuların yarış kayıt işlemlerini tamamlamaları için açık olacak.

  Yarışlara 14 yaşından 70 yaşına kadar her kez katılabilir. 11 farklı yaş kategorisi bulunuyor. Yarışlara katılım için önceden seçmenler oluşturuluyor. Bunlar İstanbul, Ankara, Adana, ve İzmir illerinde yapılıyor. İştirak her sene artıyor. Samsung Boğaziçi Kıtalar arası Yüzme Yarışları 1989 senesinde 4 kadın 64 erkek sporcunun katılımıyla başladı. Bu sene yerli yabancı 1800 kişiye yakın katılım var.

Seçme listelerini ve havuzlarını öğrenmek için tıklayın.

  İlk yüzme çabalarını, amcamın bizleri salacak plajına götürdüğü günler aklıma geldi. Salacakta
fazla bir kumu olmayan çakıllı bir plaj vardı. Arka tarafında şimdiki zamanda ağaçların olduğu yerin
altında kabinler mevcuttu. Bir gün kabinlerin yanında toprakta bir delik ama bir insan içeri girecek
kadar bir yer buldum, bildiğimiz tüneldi bu, amcama hemen haber verdim. Amcam girmeyin
nereden çıkacağınız belli olmaz diye bizi uyardı. Biz tabi ki meraklı olarak ilk baş da söz dinledik. Bir kaç gün sonra mahalledeki çocuklarla birlikte geldik. Maksat içeri girip ne olduğuna bakmaktı
ama girmemizle çıkmamız bir oldu. Nereye gittiği belli olmayan tünel hem karanlık hem ürkütücü
geldiğinden bir hışımla dışarı attık kendimizi. :)

  Böylelikle deniz, yüzme öğrenme maceralarım başlamış oldu. Tabi ki bu ilkiydi daha nice
maceralar geçdi ve geçicek, denizler ve ben oldukça...

  Yarışa katılacaklar için Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi bir el kitabı hazırlamış. Uyulması
gerekenler, yarış hakkında bilgiler muvcut, tüm yarışmaya katılanlara başarılar.

Yüzücünün el kitabı için tıklayınız.

  Adam Walker, 25 Temmuz'da İstanbul Boğazı Kuruçeşme’de özel bir yüzme gösterisi yapacak ve 26 Temmuz Pazar günü Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yarışı'nda da 6,5 kilometrelik zorlu parkurda yüzecek.                                                                                                       


Yorumlar

 1. Blog keşiften geliyorum izleyicinim :)) bana da beklerim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz yağmur DÜNYASI
   Tabi ki davet' e katılıcam saygılarımla

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Pirates of the Caribbean - Black Pearl

Korsanlar kelimesini duyduğumuz anda aklımıza hemen denizlerde gemileri yağmalayan, batıran ve insanları esir alan adamlar aklımıza gelir. Korsanlar bir milleti ya da ordu' yu  temsil etmezler onlar kendi aralarında bile birbirlerine düşmanlardır. Amaçları ganimetleri ele geçirmek hayatlarını devam etdirmek. İlk korsan hareketleri denizlerde başladığından hep akıllara ilk olarak deniz korsanları gelir. Günümüz de de halen Pasifik ve Hint Okyanusunda korsanlar bulunmak dadır.Osmanlı devleti zamanında Korsan hareketleri şöyle başladı ;
  Oruç Reis’in Ege Denizin' de Rodos Şövalyelerine tutsak düşmesi, kardeşi İlyas' in şehit olması ile birlik de 1510 senesinde Oruç Reis serbest kaldıktan sonra, yaşadığı olayın etkisiyle tüccar yerine korsan olmaya karar verdi. Oruç Reis, Akdeniz kıyılarına akınlar düzenledi ve ganimetler elde etti. Hızır Reis ticareti bırakarak Tunus’un  Cerbe Adası’na gelip ağası (ağabeyi) Oruç Reisle beraber korsanlığa başladı. 1512 senesinde İki kardeş …

Gemileri karadan yürüten "Cengaverler"

Osmanlı tarihini yazan ilk yazar Ahmedi kabul edilmektedir. Türk edebiyatında ilk İskendernâme ve sonundaki “Dâstân-ı Tevârîh-i Mülûk-i Âl-i Osmân” kısmı ile şöhret bulan divan şairi. İkinci olarak  şair ve tarihçi Enveri gelir.


Enveri' ni yazmış olduğu Düsturname-i Enveri de geçen Gazi Umur Bey 1338 yılında Atina körfezi ile İnebahtı körfezi arasında 300 kadar gemilerini karadan yürütüldüğü yazmaktatır. Fatih Sultan Mehmet Düsturname-i Enveri okuduğu düşünülmekte ve Gazi Umur Bey'in yapmış olduğu gemileri karadan yürütme işlemini uygulamıştır.