22 Mart 2015 Pazar

FastStone Photo Resizer

  Resimlerinize imzanızı atmak istemez'misiniz. Tabiki sizin kendi çekdiğiniz resimlere,  blog kardeşlerim resim cekiyorlar bloglarında yayınlıyorlar. Bu resimler internet üzerinden görsellerde cıkıyor. Çekdiğiniz resimler dünyayı dolaşıyor ama ilk çeken siz olduğunuz için resimlerin bir köşesinde bir imzanız bulunsun bunun için sizlere ufak ama becerikli bir resim programını tanıtıcam şimdi aman ben zaten bir köşesine yazıyorum diyenler cıkacakdır, tabiki ama bu programla toplu olarak dosyanın içinde ne kadar resim varsa hepsine birden bir seferde yazabilirsiniz. ilk olarak programımızı açmadan evvel boş bir dosya oluşturuyoruz. Programımızı açıp ok ile işaretli yerden resimlerin olduğu dosyamızı acıyoruz.


Resimlerimiz kutucuğun içine açıldı. Sağ taraf da bulunan butonlardan 'Add All==>' butonunu tıklayıp kutucuğun içine alıyoruz. Bu kutucuğun içinde üstüne yazı yazacağımız resimler bulunacak.

Kutucuğun altında bulunan 'Browse' butonunu tıklayıp, önceden açdığımız boş dosyamızı seçiyoruz. Burası yazı işleminden sonra resimleri kaydedilecek dosyamızın adresi.


  Şimdi gelelim yazımımız tipi, boyutu, rengi, resmin neresine gelecek evet imzamızın şeklini belirlemeye, 'Advanced Options' butonunu tıklıyoruz.


Acılan pencereden sol taraf da bulunan boş kutucuğun içine yazımızı yazıyoruz. 'Font' butonunu tıklayıp acılan pencereden yazımızın boyutunu, tipini, stilini, rengini, belirleyip 'Tamam' butonunu tıklıyoruz. 'Bottom-Right' butonu tıklayıp yazımızın resmin üzerinde nereye gelmesini belirliyoruz. Yazımızı belirledik den sonra sağ alt da bulunan 'OK' butonunu tıklıyoruz.


Gelelim yazma işlemine programın sağ alta 'Convert' tıklayarak, yazma işlemini başlatmış oluyoruz.Acılan pencerede yazma işlemini görüyorsunuz. İşlemimiz bitdiğinde altdaki cubuğumuz %100 gösterdiği vakit 'Done' butonunu tıklıyoruz. Elimizde iki dosya bulunuyor biri yazısız diğeri yazılı olan yazılı olanı kontrol ediyoruz. Bütün blog kardeşlerime başarılar dilerim. Görsel bakımından nice zengin resimlerle bloglarına ve yazıları nice kişilerin faydalanması temenlimle...

                                                                                                           Saygılarımla Ergun Adlim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.

Kıyıdan balık tutmak

  Denizlerimiz, boğazlarımız, göllerimiz, derelerimiz, çaylarımız, nehirlerimiz yüce mevlam bizlere vermiş de vermiş. Bunları görmediğimiz b...