15 Haziran 2015 Pazartesi

İstanbul' da denize gitmek  İstanbul'da denize girmek, biraz cesaret biraz yürek birazda yol çilesi ekledik mi girilir. Malum yol durumu artık haritadan bakılmadan evden çıkılmıyor. Yollar acık mı? kapalı mı? Okullar kapandıktan sonra biraz hafiflese de kısmı trafik yoğun yollarımız mevcut...

  İEET işletmesi bu sene İstanbulluları deniz ile buluşturmaya başladı. En ünlü plajlarından biri olan  Şile plajına gitmek için Üsküdar'dan en az 2 saat, birde geri dönmesi var. İstanbul' un Kuzey plajları daha temiz oluyor. Boğazda denize girmek tam bir cesaret işi suyun üstü aşağı akıyor altı yukarı boş bırakmaya gelmez bir anda nerede olduğunuza siz bile şaşırırsınız.


  İstanbul genelde tarihi yapıları ile öne çıkan bir ilimiz. Nüfus sayısı da oldukça fazla olan aynı zamanda deniz ile iç içe olması yaşama deniz güzellikleri de katma açısından bulunmaz yerlerden biri oluyor. Tabi ki İstanbul plajları,  Akdeniz ve ya Ege denizi plajları ile karşılaştırmıyoruz. Bur da denize girmek genelde iznini yazın kullanamayanlar, hafta sonları denize girme özlemini gidermek amaçlı yada bizim gibi Ege ve  Akdeniz' e gitmeyen, günü birlik  İstanbul plajların da buluşmasına vesile oluyor.

  İETT, İstanbul’un plaj statüsünde olan ve halkın denize girdiği 60’dan fazla noktaya ulaşım sağlayan toplu taşıma hatlarının haritasını çıkardı.
Silivri’den Şile’ye; Bakırköy’den Sarıyer’ e; Çatalca’dan Beykoz’ a kadar İstanbul’un 12 bölgesindeki plajlara giden toplu taşıma araçlarının güzergahları ve hat numaraları şöyle:


  İstanbullular gitmek istediği plajın yakınından geçen hatlarla ilgili saat, güzergah, harita gibi detay bilgilere İETT ana sayfasında yer alan Hat Arama bölümünden ya da akılı telefonlarda bulunan MOBİETT uygulamasından kolayca ulaşabiliyor.


  Her sene plajlar dan üzücü haberler geliyor. Karadeniz plajlarına girenler lütfen uyarıları ve deniz yapısını göz önünde bulunduralım. Karadeniz'in huyu suyu farklıdır. Çok güçlü alt dan çekim gücüne sahiptir. Dalgalı havalarda fazla açılmaktan kaçınılmalı, denizin kabarık hallerinde kıyıda güneşlenmeyi tercih edilmeli ki Yaz mevsiminde üzücü haberlerle karşılaşmayalım daima can güvenliği önceliğimiz olmalı.

Bazen suyu bardak da görmekte fayda vardır...

Denize özlem, Denize hasret, Deniz ile iç içe geçirdiğiniz bir yaz mevsimi sizlerin olsun..

                                                                                                                            Saygılarımla

4 yorum:

 1. Merhaba,

  Blog keşif etkinliğinden geldim. Sizi takibe aldım bende bloguma beklerim :)

  Blog Adı: DJ Serhat Serdaroglu / Düğün DJ Hizmeti / Organizasyon
  http://dugundjhizmetiorganizasyon.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Serhat bey
   Başarılarınızın devamını dilerim saygılarımla

   Sil
 2. İETT bugün İstanbul'lunun iftihar etmesi gereken bir kurum. Bahsettiğiniz konu bile İETT'nin İstanbul'luyu gerçekten düşündüğünün bir kanıtı. Hele o bahsettiğiniz MOBİETT uygulaması çok büyük kolaylık. Hala çok eksiklikleri olsa da teknolojiyi kullanmadaki başarısı ile bile tüm takdirleri hak ediyor. Ben de deniz ve güneşle içiçe neşeli bir yaz geçirmenizi dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Rabia Hanım
   Eski İETT den eser yok gibi, otobüs' ler klimalı inip binmek rahat gün geçtikçe daha iyiye gidecektir.
   Saygılarımla

   Sil

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.

Kıyıdan balık tutmak

  Denizlerimiz, boğazlarımız, göllerimiz, derelerimiz, çaylarımız, nehirlerimiz yüce mevlam bizlere vermiş de vermiş. Bunları görmediğimiz b...