3 Haziran 2015 Çarşamba

Kumsala yazılan yazılar gibiyim

  Kumsalda yürürken aklımıza ilk gelen genellikle kumdan kale yapmak, şato yapmak. Kimi zamanda kendimizi kumlara gömerek Dünyaya bakış açımızı değiştirmek gelir içimizden. Her kez kendine göre fikirler üretmektedir.


Birisi var ki elinde tırmık kumsallarda yürüyor. Düz alanlar da tırmıkla şekiller çiziyor. İçinden geldiği gibi, Şimdi diyeceksiniz. Bizde çiziyorduk tahta çubuklarla ama bunun çizdiği kadar güzel olmuyordu. Andres Amador kumsallara çizdiği figürleri kartpostallara ve masaüstü resimleri olarak kaydetmiş. Bunları festivallere, özel etkinliklere ve gezi turlarına taşımış.


Andres Amador Arts, 
  Kendisi de biliyordu ki dalgalar gelip eserini kendisinden alıçak. Bunları resim' e çevirerek çok güzel bir hem iş hem de sanatı bir araya getirmiş. Sahiller ve kumsallar var olduğu sürece.

  Şimdiden tırmıkları hazırlayalım. Belkide farklı aletlerde kullanabiliriz. Fikri olanlar lütfen belirtsin. Bur da önemli olan yanımıza bir iki kişi daha almak ki üstüne basılmadan resmini çekebilelim.


  Bizim ülkemizde genelde geceleri ateş yakılır, etrafına toplanılır. Ama değinmeden geçmek olmaz, özellikle gençler kalp çizen isim yazanlara rastlamak mümkün. Gençlerin bu yaz bu konuya el atacağı  dan eminim yeni fikirler ortaya çıkacaktır.


  Yazımı sürdürmek istiyorum ama bakıyorum bu günlerde bir Deniz doldurma seferberliği başlatılmış gibi bu beni çok üzüyor.
  Denizlere de seyir halindeyken  martı görüldü mü yakında kara olduğu anlaşılır bir sevinç kaplar insanın içini, karada iken denizlerin doldurulduğunu görmek martıyı görmek ne kadar sevinçli ise bu o kadar üzücü....

  Kumsala yazılan yazılar gibiyim
  Belki bugün varım, yarın olmaya bilirim
  Hayat mı yorgun, ben mi
  Kalemin tükenmesiyle gidebilirim
                                                                                                                                                   
Andres Amador Arts,                                                                                                      
Sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

4 yorum:

 1. Merhabalar.

  "Kumsala Yazılan Yazılar Gibiyim" başlığını görünce, önce hemen ilk aklıma gelen şeyi paylaşmak istiyorum. İnsanın hafızası ile ilgili evreyi ben, çocukluk, gençlik ve ihtiyarlık diye üç döneme ayırıyorum. Öğrendiğimiz şeyleri çocukluk dönemimizde kaya gibi sert olan hafızamıza yazarız. Gençlik döneminde kum gibi yumuşayan hafızamıza yazarız, ihtiyarlığımızda da artık su gibi olan hafızamıza yazarız. İşte artık hesabını siz yapın.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep bey çok güzel ifade etmişsiniz. Tıp ki ben...

   Teşekkürler Saygılarımla

   Sil
 2. Birazdan bir dalganın eserini alıp götüreceğini bile bile bu denli emek....Ama yine de anlatabilmek içinden geçenleri....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saadet hanım çocukların içlerinden geçenleri kumsallara vurması temenli siyle...
   Saygılarımla
   Enişteye de selam..

   Sil

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.

Kıyıdan balık tutmak

  Denizlerimiz, boğazlarımız, göllerimiz, derelerimiz, çaylarımız, nehirlerimiz yüce mevlam bizlere vermiş de vermiş. Bunları görmediğimiz b...