Santa Lucia

 
  Değerli modelci dostları
Allah c.c iyi ki sabrı vermiş insanoğluna sabır modelcinin olmazsa olmazlarından. Santa Lucia ya başladığımda nasıl bitiricem diye düşünüyordum. Şurası böylemi şöylemi derken bitirmek nasip oldu. Gemiciler daha iyi bilir gemide çalışmak hakikaten zor işlerdendir. Kararlarınızı gemi ve denize göre verir yol alırsınız, eskiden neler yaşandığını anlar gibiyim zor ve çetin geçiyordur.
Maket yapımı sizi ister istemez o zamanlara aktarıyor ve insanoğlunun nereden nereye geldiğini anlamanıza yardımcı oluyor. Tabiki boş zamanınız da fazla olması gerekenlerden.
Santa Lucia İtalyada 1800 yıllarında kıyıdan yük taşıma amaçlı yapılmış teknelerden, tekneyle şarap, zeytinyağı, un, gibi yiyecek içecekleri taşımışlar,günümüze bir kaç tanesi gezi amaçlı kullanılıyor. Her kıyı devletin kendi amaçları doğrultusunda yapılmış tekneleri mevcut bizimde kıyı amaçlı Çektirme dediğimiz teknelerimiz bir zamanlar çok kullanılmış olup günümüzde bir elin parmakları kadar günümüze kalmışdır.
Tüm modelci dostlarına selam olsun der hayatlarında başarılar dilerim.
                                                                           
                                                                                       Ergun Adlim

4 yorum:

 1. Çok güzel maketler yapmışsınız gördüm. Bunları yapabildiyseniz yeteneğin yanında çokta sabırlısınız demektir. Acaba bu blogda maket yapımını anlatıyor musunuz? Eğer anlatıyorsanız sıkı bir takipçiniz olabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler .. Yetenek haricinde çok sabır ve zaman istiyen bir hobi, ben emekli oldukdan sonra başladım. İlk yapdıklarımda blogum yokdu sonradan aklıma geldi başkalarınada faydam olur diye. Anca Santa Lucia'nın yapım aşamalarını paylaşdım. Bir dahaki maketimde daha ayrıntılı paylaşıcam. İsterseniz size Driverden yapım resimlerini dosya halinde gönderebilirim. Saygılarımla

   Sil
 2. Tebirik ederim el işçiliğiniz bir harika. Yardınlaşmayı severim. Benimde www.randayelken.com adlı sitem ve AhsapGeniModelciligi adlı facebook sayfam var. Takip edip eleştirilerinizi almak isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kerem bey Teşekkürler Bilgi alışverişi faydalı olur..
   Siteniz hayırlı olsun Sıkı bir takipçi kazandınız Saygılarımla

   Sil

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.

Egenin' nin yıldızı Tirhandil teknemiz bitti...